• 16575 марта ўқилди
Ариза берувчи давлат хизматидан фойдаланиш учун давлат хизматлари марказига ўзи келиб мурожаат этади ёки давлат хизматларидан электрон шаклда фойдаланиш учун ЯИДХПдан рўйхатдан ўтади.
Давлат хизмати кўрсатилганлиги учун яроқсиз ҳолатга келган ёки йўқотилган меҳнат дафтарчасидаги 1 та ташкилотдаги ишга кирган ва ишдан бўшаганлиги бўйича ёзувларни тасдиқлаш учун базавий ҳисоблаш миқдорининг 0,08 баробари миқдорида йиғим ундирилади.
• Ариза берувчи томонидан давлат хизматини кўрсатиш учун йиғимни тўламаслик давлат хизматини кўрсатишни рад этиш учун асос ҳисобланади.
• Давлат хизматини кўрсатишни бошқа асослар бўйича рад этиш тақиқланади.
Ариза берувчи давлат хизматлари марказига келиб мурожаат этган тақдирда, унинг сўровномаси давлат хизматлари маркази ходими томонидан тўлдирилиб, ариза берувчи томонидан тасдиқлангандан сўнг 10 дақиқа мобайнида, ЯИДХП орқали мурожаат этганда, автоматик тарзда тегишли давлат архивига электрон шаклда юборилади.
Тегишли давлат архиви сўровнома тушган вақтдан бошлаб йўқотилган меҳнат дафтарчасидаги ёзувларни тасдиқлашга оид маълумотномалар учун 20 иш кунидан ошмаган муддатда тегишли QR-кодли (матрик штрихли код) маълумотномани шакллантиради ҳамда (ўзи келиб мурожаат этган тақдирда) тегишли давлат хизматлари марказига ёки (электрон шаклда мурожаат этган тақдирда) ЯИДХП орқали электрон шаклда ариза берувчига юборади. Бунда тўланган йиғим, агар мавжуд бўлса, банк хизмати тўловини айирган ҳолда, сўровномани қабул қилган архивдан сўровномани бажарган архивга ўтказилади.

• 16594 количество просмотров
Для получения услуги заявитель лично обращается в Центр государственных услуг или регистрируется в ЕПИГУ для использования государственной услуги в электронном виде.
Плата, равная 0,08 БРВ взимается за оказание государственной услуги о подтверждении записи о приеме на работу и увольнении в 1 организацию в трудовой книжке, пришедшей в негодное состояние или утерянное.
• Неуплата заявителем платы за оказание государственной услуги является основанием для отказа в оказании государственной услуги.
• Отказ в предоставлении государственной услуги по другим основаниям запрещен.
При личном обращении заявителя в Центр государственных услуг, заявление заполняется сотрудником и после утверждения заявителем, либо в электронной форме через ЕПИГУ автоматически отправляется в электронном виде в соответствующий государственный архив в течение 10 минут.
Соответствующий государственный архив в течение 20 рабочих дней с момента получения запроса формирует справку с соответствующим QR-кодом (штрих-кодом) для справки о подтверждении утерянных записей в трудовой книжке в соответствующий Центр госуслуг или ​​отправляет заявителю в электронном виде через ЕПИГУ. В этом случае уплаченная сумма, если таковая имеется, переводится в архив, откуда получен запрос, за вычетом платы банковских услуг.