• 12524 марта ўқилди
Ядро полигонларида ва бошқа радиация-ядро объектларида ҳарбий хизматни ўтаган пенсия ёшидаги ногиронлиги бўлган шахс шахсларга соғломлаштириш учун ҳар йили бир йўла бериладиган моддий ёрдам:
• ишламаётган ногиронлиги бўлган шахсларга — яшаш жойидаги Ўзбекистон Республикаси Молия вазирлиги ҳузуридаги бюджетдан ташқари Пенсия жамғармаси бўлимлари томонидан;
• ишлаётган ногиронлиги бўлган шахсларга — асосий иш жойидан тўланади.
Ядро полигонларида ва бошқа ядровий-радиация объектларида ҳарбий хизматни ўтаган пенсия ёшидаги шахслар жумласига кирувчи ногиронлиги бўлган шахсларга саломатликни тиклаш учун қуйидаги миқдорларда йиллик бир йўла моддий ёрдам белгилансин:

• 12469 количество просмотров
Выплата ежегодной единовременной материальной помощи на оздоровление инвалидам из числа лиц пенсионного возраста, проходивших военную службу на ядерных полигонах и других радиационно-ядерных объектах производится:
• неработающим инвалидам — отделами внебюджетного Пенсионного фонда при Министерстве финансов Республики Узбекистан по месту жительства;
• работающим инвалидам — по месту основной работы.
Для лиц с инвалидностью из числа лиц пенсионного возраста, проходивших военную службу на ядерных полигонах и других радиационно-ядерных объектах, ежегодную единовременную материальную помощь на оздоровление установлено в следующих размерах: