• 9169 marta o'qildi
• jamoat foydalanish joylari (masalan, Intyernyet kafe) ko‘p qavatli uylarning yerto‘la va yarim yerto‘lalarida joylashtirilmaydi;
• jamoat foydalanish joylarida (masalan, Intyernyet kafeda) texnik vositalar (kompьyutyerlar, modemlar, telefon apparatlari va boshqa uskunalar), shuningdek kuzatuv kamyeralari o‘rnatiladi;
• shaxsning shaxsiy hayoti haqidagi, shuningdek, shaxsiy hayot, yozishmalar va boshqa xabarlarni sir saqlanishini buzuvchi ma’lumotlarni yig‘ish, saqlash, qayta ishlash va tarqatishga yo‘l qo‘yilmaydi.
Xizmatlar tarifini jamoat foydalanish joyi (masalan, Intyernyet kafe) intyernyet-provaydyeri mustaqil belgilaydi.
Wi-Fi xizmati:
• Wi-Fi xizmati tashkilotchisi cheklangan doiradagi foydalanuvchilarga pulsiz yoki pullik asosda xizmat ko‘rsatishi mumkin;
• Foydalanuvchilarning cheklangan doirasini aniqlash Wi-Fi xizmati tashkilotchisi tomonidan belgilanadi.
Wi-Fi xizmati tashkilotchisi:
• foydalanuvchilarning shaxsini identifikatsiyalash bo‘yicha choralar ko‘radi;
• axborot resurslari himoya qilinishini ta’minlashi, O‘zbekiston Respublikasining mavjud konstitutsiyaviy tuzumiga va hududiy yaxlitligiga tahdid soluvchi axborotning tarqatilishiga yo‘l qo‘ymaslik choralarini ko‘radi;
• foydalanuvchilar shaxsini identifikatsiyalashni asosan mobilь aloqa raqami bo‘yicha yoki pasport ma’lumotlari asosida amalga oshiradi;

• 9168 количество просмотров
• оказание услуг доступа к сети Интернет через общественные пункты пользования (например, Интернет кафе) осуществляется на основании лицензии;
• не допускается расположение общественного пункта пользования (например, Интернет кафе) в подвальных или полуподвальных помещениях многоэтажных зданий;
• в общественном пункте пользования (например, в Интернет кафе) должны устанавливаться технические средства (компьютеры, модемы, телефонные аппараты и другое оборудование), а также камеры видеонаблюдения для обеспечения безопасности посетителей;
• не допускается сбор, хранение, обработка, распространение информации о частной жизни, а также информации, нарушающей тайну частной жизни, тайну переписки и иных сообщений лица.
Тарифы на услуги устанавливаются интернет-провайдером общественного пункта пользования (например, Интернет кафе) самостоятельно.
Услуга Wi-Fi:
• организатор услуги Wi-Fi может оказать услуги ограниченному кругу пользователей на безвозмездной или платной основе;
• ограниченный круг пользователей устанавливается организатором услуги Wi-Fi.
Организатор услуги Wi-Fi обязан:
• принять меры по идентификации личности пользователей;
• предпринимать действия, направленные на обеспечение защиты информационных ресурсов, недопущение распространения информации, содержащей призывы к насильственному изменению конституционного строя, территориальной целостности Республики Узбекистан;
• идентифицировать личности пользователей по номеру мобильного телефона или на основании паспортных данных;