• 10330 marta o'qildi
"Keksa avlod vakillarini har tomonlama qo‘llab-quvvatlash hamda ularning ijtimoiy faolligini oshirishga doir qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida"gi Prezident qarori (PQ–92-son, 11.03.2023-y.) qabul qilindi
2023-yil 1 apreldan Nuroniy” jamg‘armasiga davlat subsidiyasini ajratish tizimi joriy etiladi.
Bir nuroniy o‘n yoshga mas’ul” tamoyiliga muvofiq yoshlar har bir mahalladagi faol nuroniylarga biriktiriladi.
Nuroniy har bir oilaga mas’ul” loyihasi asosida muammoli oilalarning har biriga “Keksalar maslahati” guruhlarining bir nafardan a’zolari biriktiriladi.
Bir nuroniy o‘n yoshga mas’ul” tamoyili hamda “Nuroniy har bir oilaga mas’ul” loyihasi asosida faoliyat olib borgan va ijobiy natijalarga erishgan nuroniylarni “Nuroniy” jamg‘armasi mablag‘lari hisobidan rag‘batlantirib borish tizimi joriy etiladi.
Mahallalarda faoliyat yuritayotgan “Keksalar maslahati” guruhlari rahbarlari har chorakda BHMning 2 baravari (600 ming so‘m) miqdorida rag‘batlantirib boriladi.

• 10336 количество просмотров
Принято Постановление Президента «О дополнительных мерах по всесторонней поддержке и повышению социальной активности представителей старшего поколения» (ПП №92 от 11.03.2023 года)
С 1 апреля 2023 года будет введена система выделения государственных субсидий фонду «Нуроний».
В каждой махалле молодежь прикрепляется к активным пожилым гражданам  по принципу «Один представитель старшего поколения ответственен за десятерых молодых».
• В рамках проекта «Представители старшего поколения ответственны за каждую семью» к каждой проблемной семье прикрепляется один член группы «Кексалар маслахати».
Будет  внедрена система поощрения пожилых граждан, осуществляющих деятельность в соответствии с принципом «Один представитель старшего поколения ответственен за десятерых молодых людей» и в рамках проекта «Представители старшего поколения ответственны за каждую семью», достигших положительных результатов, за счет средств Фонда «Нуроний».
Руководители групп «Кексалар маслахати», осуществляющих деятельность в махаллях, поощряются ежеквартально в двукратном размере БРВ (600 тысяч сумов).