• 4614 marta o'qildi
• Yuristlar va advokatlarning ko‘ngilli ravishda bepul aholiga xizmat ko‘rsatishi (pro bono) ularga bir qator afzalliklarni beradi.
• Advice.uz portalimizda ko‘ngilli huquqshunoslar ro‘yxatiga kiritilasiz.
• Advice.uz portalga Sizning faoliyat yo‘nalishingizga oid kelib tushgan huquqiy savollarga birgalikda echim topamiz.
• Murojaat etgan fuqarolarga ushbu yo‘nalish bo‘yicha etakchi huquqshunos — loyiha ishtirokchisi sifatida Siz tomonidan huquqiy maslahatlar berilganini bildirib, Sizni ommaga tanishtirib boramiz.
• Ko‘ngilli ishlar yuristning jamoatchilik oldidagi obro‘sini oshiradi va uning firmasining imidjini yaxshilaydi.
• Ko‘ngilli ishlar yuristlarga o‘zlarining asosiy yo‘nalishidan tashqari bo‘lgan huquq sohalarida tajriba orttirishga imkon beradi.
• Pro bono loyihalarida ishtirok etish yuristlarning tadqiqot, yozma va og‘zaki muloqot kabi muhim ko‘nikmalarini rivojlantirishga yordam beradi.
• Muammolarni hal qilish qobiliyatini oshirish.
• Ko‘ngilli ishlar yuristlarga jamiyatning eng zaif qatlamlarining muammolarini tushunishga va ularga yordam berish orqali ijtimoiy mas’uliyat hissini kuchaytirishga yordam beradi.
• Pro bono loyihalarida ishtirok etish boshqa yuristlar, sud xodimlari va jamoat tashkilotlarining vakillari bilan aloqa o‘rnatish uchun ajoyib imkoniyatdir.
• Ko‘ngilli ishlar yuristlarga o‘z bilim va ko‘nikmalarini jamiyatga foyda keltirish uchun ishlatishga imkon beradi.
• Yuristlar va advokatlarning ko‘ngilli ravishda bepul aholiga xizmat ko‘rsatishi ularga shaxsiy va kasbiy rivojlanish, kasbiy imkoniyatlar va qoniqish hissi kabi ko‘plab afzalliklarni beradi. Bundan tashqari, pro bono faoliyati jamiyatning eng zaif qatlamlariga yordam berish va adolatni ta’minlashga xizmat qiladi.

• 4628 количество просмотров
Хотите внести вклад в повышение правовой грамотности граждан? Тогда присоединяйтесь к ННО «Мадад» в качестве волонтёра!
Вас ждут следующие возможности:
• Добровольное и бесплатное обслуживание населения юристами и адвокатами (pro bono) приносит им целый ряд преимуществ.
• Вы будете включены в список волонтёров-юристов на нашем портале Advice.uz.
• На портале Advice.uz мы вместе будем находить решения для правовых вопросов, поступающих по вашему направлению деятельности.
• Мы будем представлять вас общественности как ведущего юриста — участника проекта, предоставляющего консультации гражданам по соответствующим вопросам.
• Волонтёрская деятельность повышает авторитет юриста в обществе и улучшает имидж его фирмы.
• Волонтёрство даёт юристам возможность получить опыт в правовых сферах, выходящих за рамки их основной специализации.
• Участие в проектах pro bono помогает развивать важные навыки — исследовательские, письменные и устные коммуникации.
• Улучшение способности решать проблемы.
• Волонтёрская работа помогает юристам понять проблемы наиболее уязвимых слоёв общества и укрепить чувство социальной ответственности через помощь им.
• Участие в проектах pro bono — отличная возможность наладить контакты с другими юристами, судебными работниками и представителями общественных организаций.
• Волонтёрство позволяет юристам использовать свои знания и навыки на благо общества.
• Добровольное и бесплатное обслуживание населения юристами и адвокатами даёт им множество преимуществ: личное и профессиональное развитие, новые карьерные возможности и чувство удовлетворения. Кроме того, деятельность pro bono служит делу помощи наиболее уязвимым слоям общества и обеспечению справедливости.