01.08.2025 - Ichki ishlar organlarining patrulь-post xizmati bo‘linmalari tomonidan shartnoma asosida jamoat tartibini saqlash tartibi belgilandi
3705 marta o'qildi
Hukumat qarori (477-son, 30.07.2025-y.) bilan “Ichki ishlar organlarining patrulь-post xizmati bo‘linmalari tomonidan fuqarolar gavjum bo‘ladigan joylarda jamoat tartibini saqlash va jamoat xavfsizligini ta’minlash bo‘yicha davlat xizmatlarini shartnomaviy-huquqiy asosda ko‘rsatish”ning ma’muriy reglamenti tasdiqlandi.
Fuqarolar gavjum bo‘ladigan joylarda jamoat tartibini saqlash va jamoat xavfsizligini ta’minlash borasidagi tadbirlar ichki ishlar organlarining patrulь-post xizmati bo‘linmalari (vakolatli organ) tomonidan ushbu joylarda faoliyat ko‘rsatuvchi talabgor bilan tuziladigan shartnomalarga muvofiq amalga oshiriladi.
Talabgor buning uchun vakolatli organ yoki Davlat xizmatlari markaziga murojaat etadi yoxud davlat xizmatidan elektron shaklda foydalanish uchun YaIDXP (my.gov.uz) da ro‘yxatdan o‘tadi.
So‘rovnoma vakolatli organga kelib tushgandan so‘ng 10 ish kuni mobaynida ko‘rib chiqiladi.
Vakolatli organ xodimi talabgor bilan birgalikda fuqarolar gavjum bo‘ladigan joyni ko‘zdan kechiradi.
Talabgor tegishligiga ko‘ra Qoraqalpog‘iston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi, Toshkent shahar va Toshkent viloyati ichki ishlar bosh boshqarmalari yoki viloyatlar ichki ishlar boshqarmalari bilan shartnoma tuzadi.

01.08.2025 - Утверждён порядок поддержания общественного порядка подразделениями патрульно-постовой службы органов внутренних дел на договорной основе
3665 количество просмотров
Постановлением Правительства (№ 477, 30.07.2025 г.) утвержден Административный регламент оказания подразделениями патрульно-постовой службы органов внутренних дел услуг по охране общественного порядка и обеспечению общественной безопасности в местах массового скопления граждан на договорно-правовой основе.
Мероприятия по поддержанию общественного порядка и обеспечению общественной безопасности в местах массового скопления граждан осуществляются подразделениями патрульно-постовой службы органов внутренних дел (уполномоченный орган) в соответствии с договорами, заключёнными с заявителем, осуществляющим деятельность в этих местах.
Для этого заявитель обращается в уполномоченный орган или Центр государственных услуг, либо регистрируется на Едином портале интерактивных государственных услуг (my.gov.uz) для получения государственной услуги в электронной форме.
Заявление рассматривается уполномоченным органом в течение 10 рабочих дней с момента его поступления.
Сотрудник уполномоченного органа совместно с заявителем осматривает место массового скопления граждан.
Заявитель заключает договор с Министерством внутренних дел Республики Каракалпакстан, Главными управлениями внутренних дел города Ташкента и Ташкентской области или управлениями внутренних дел областей соответственно.